31 tetor 2009

Premier Ligë, java XI, Arsenal-Totenhem kryesfida

Në javën e XI të Premier Ligës Angleze spikat sfida e vendit 3-4 Arsenal-Totenhem. Çelsi viziton Bolltonin, Mançesteri pret Bllekbërnin.
Çelsi do të kërkojë trepikëshin në fushën e vështirë të Bolltonit për të ruajtur kreun ndërsa djemtë e Fergusonit do të presin Bllekbërnin me shpresën në një hap të gabuar të bluve londinezë. Derbi londinez midis “gjelave” dhe topçinjve” do të ketë vëmendjen kryesore këtë fundjavë, një sfidë për vendin e tretë. Liverpuli udhëton në Londër te Fullham, ndërsa Sandërleni i Lorik Canës pret Uest Hamin.

Premier Ligë, Java XI
Birmingam - Man City
Man Utd - Blackburn
Bolton - Chelsea
Burnley - Hull
Fulham - Liverpool
Sunderland - West Ham
Stoke - Wolverhampton
Everton - Aston Villa
Portsmouth - Wigan

Arsenal - Tottenham 3-0 min 74