31 tetor 2009

Bundesliga, akti XI, sfida Shalke-Leverkusen për kreun

Në javën e XI të Bundesligës spikat kryendeshja Shalke-Leverkusen, përkatësisht vendi i tretë dhe i pari në renditjen aktuale.
Në ndeshjet e tjera bie në sy sfida ndërmjet Shtutgartit dhe Bajernit të Mynihut, ku të dyja ekipet do të luajnë për tre pikët, ndërsa Verder Bremen udhëton në Nurenberg.

Bundesliga, java XI
Nurenberg - Bremen
Stuttgart - Bayern M
Wolfsburg - Mainz
Frankfurt - Bochum
Fc Koln - Hannover
Hamburg - Gladbach
Schalke - Leverkusen

Dje
Dortmund 2 - 0 Herta