30 tetor 2009

Ranieri tregon formacionin

Roma do të takohet me Bolognan në Stadio Olimpiko dhe kërkon t'i marë tri pikë nga ky takim. Trajneri Claudio Ranieri pritet të startojë me këta futbollistë:.Doni; Burdisso, Mexes, Juan, Riise; Pizarro, Brighi; Guberti, Perrotta, Menez; Vucinic.