30 dhjetor 2009

Milani përgatit ofertë për Dzekon

Milani është gati t’i ofrojë Wolfsburgut 25 milionë euro për shërbimet e sulmuesit boshnjak, Edin Dzeko.
Il Corriere Dello Sport njofton se kuqezinjtë do të dërgojnë një konsultues të transferimeve në Bosnje e Hercegovinë, për të folur me babanw dhe agjentin e Dzekos.
Kampioni gjerman kërkon 40 milionë euro për lojtarin, gjë që mund të sjellë telashe, sa i përket transferimit, duke qenë se Rossonerët nuk do të paguajnë një shifër të tillë.