31 dhjetor 2009

Cesc dhe Walcott rikthehen pas dy javësh

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, pret që dyshja ofensive Cesc Fabregas dhe Theo Walcott të rikthehen më së largu pas dy javësh.
Pas fitores ndaj Portsmouth, Wenger ka konfirmuar se ai pret që kapiteni Cesc Fabregas të rikthehet pas rreth 10 ditësh, që do të thotë se spanjolli do të mungojë në takimin e kupës FA kundër West Ham United gjatë këtij vikendi, derisa jashtë fushe po ashtu do të jetë edhe Walcott.
“Le të themi se të vetmen pyetje që duhet ta bëjmë është nëse Cesc do të arrijë të luajë kundër Evertonit (më 9 janar). Walcott ka dëmtuar muskulin dhe pritet të kthehet njëjtë, nga 10 deri në 12 ditë”, ka thënë Wenger.