31 dhjetor 2009

Mancini: Do të blej treshen Torres, Gerrard dhe Mascherano

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, hapur ka deklaruar se ai do të përpiqet të nënshkruajë me lojtarët më të mirë në Liverpoolit.
Të kuqtë kanë do të përballen me një krizë financiare nëse do të mbeten jashtë Ligës së Kampionëve në sezonin e ardhshëm. Dhe Mancini thotë se do të përgatitet të bëjë oferta për lojtarët më të mirë të këtij klubi.
“Nëse ata i shesin Steven Gerrard, Javier Mascherano dhe Fernando Torres, City do të jetë i interesuar t’i blejë. Ne në City do të bëjmë gjithçka për të penguar Liverpoolin të përfundojë në top katërsh”, ka thënë Mancini.
City do të duhet të përgatisë më shumë se 100 milionë funte për të marrë emrat e mëdhenj të Liverpoolit, por kjo nuk do të ishte problem për miliarderët arab.