30 dhjetor 2009

Fitore e lartë e United

Kampioni në fuqi i Ligës Premier, Manchester United, ka shënuar fitore me rezultat 5-0, në ndeshjen e zhvilluar në Old Trafford kundër Wigan Athletic.
Djajtë e Kuq shënuan tri herë në pjesën e parë, ndërsa realizues ishin Wayne Rooney (28’), Michael Carrick (32’) dhe Rafael Da Silva (45’).
Në pjesën e dytë, vendasit realizuan dy gola të tjerë me anë të Dimitar Berbatov (50’) dhe Luis Antonio Valencia (75’).
Pas kësaj fitoreje, United ngushton diferencën e Chelseat në dy pikë