31 dhjetor 2009

E çmendi botën!

Futbollisti Cristiano Ronaldo, një emër që çmendi botën në vitin 2009. Ai nuk e çmendi botën me lojërat e tija, por me transferin më të shtrenjtë deri më tash që njeh bota e futbollit. Ronaldo ia kaloi të gjithë paraardhësve dhe u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë. Klubi mbretëror, Real Madridi, gjatë verës e hapi arkën dhe nuk e kurseu as të vetmen shifër financiare. Një shifër marramendëse, e pakapshme për kokën e secilit njeri. I bëri të çmendur gjithë botën jo vetëm të futbollit. 94 milionë euro e blenë Ronaldon nga Manchesteri Unitedi. Shifër e jashtëzakonshme dhe shumë e pabesueshme, por vërtetë. Ronaldo i shtrenjtë... Ronaldo pushtoi "Santiago Bernabeun". Mbushet stadiumi "Santiago Bernabeu" për të parë yllin e futbollit. Një Ronaldo që ka lindur me 5 shkurt 1985 në Medeira te Portugalise. Një reprezentues i Portugalisë që bëri rekordin botëror. I shtrenjti Ronaldo pret në vitin 2010 me Realin t'i fitojë trofetë, si: Kampionatin e Spanjës dhe Champions Leagua..