31 dhjetor 2009

Al Ittihad kërkon Trezeguet

Ekipi nga Arabia Saudite, Al Ittihad, raportohet se është duke kërkuar sulmuesin e Juventusit, David Trezeguet.

Juventusi barazoi me rezultat 2-2 në ndeshjen e mbrëmshme miqësore kundër ekipit saudit, dhe 32-vjeçari francez iu ka lënë përshtypje arabëve dhe është cak kryesor i gjigantit aziatik.

Gazeta Eqtesadia shkruan se Al Ittihad është i gatshëm të harxhojë shuma të mëdha të parave për të bindur Trezeguet të transferohet atje që në muajin janar.