30 dhjetor 2009

Arjen Robben pagesa e parë e Realit për Riberyn?

Marveshja verbale ndërmjet gjigantëve gjerman Bayern Munchen dhe gjigantëve spanjoll Real Madrid për mesfushorin francez Franck Ribery duket të ketë prapavija tjera pas raportit të publikuar nga Europolitan.de.
Sot, një raport i cili doli nga Ran.de ka nxjerrur disa detaje tjera të marveshjes, duke aluduar kështu në negociata të cilat po zhvillohen që një kohë të gjatë.
Sipas këtij sajti gjerman, transferi i Arjen Robbenit te Bayerni ishte një depozitë plus për Franck Riberyn i cili sipas të gjitha gjasave verën e ardhshme do të bëhet mbretëror. Sipas kësaj, Real Madrid tashmë ka paguar gjysmën e 50 milion eurove të cilat duhej ti paguante në total.
Në këtë marveshje ekzistojnë dy parametra, njëri është ai i cekur më lartë, dhe tjetri është se nëse Ribery vazhdon kontratën atëherë Bayerni duhet ti kthej ato 25 milion eurot e vlefshme për Arjen Robenin.