31 dhjetor 2009

Reali nuk do të transferoj në Janar

Valdano ka bërë të ditur sot se Merengues nuk do të transferojnë ndonjë lojtar në merkadon dimërore.
Drejtori gjeneral i Real Madrid Jorge Valdano dhe drejtori i futbollit Miguel Pardeza do të jenë në Valdebebas sot për të parë trajnimin e fundit të klubit për vitin 2009.
Sipas të përditshmes spanjolle AS, vizita e Valdanos do të jetë për ti uruar lojtarëve dhe stafit Vitin e Ri.
Gjithashtu Valdano do ti tregoj lojtarëve se Reali nuk do të transferoj lojtar të rinj në Janar.
Valdano nuk do të gjejë zëvendësim për Pepen e lënduar pasi që Raul Albiol, Christoph Metzelder ose Ezequiel Garay, do ta mbulonë mungesën e tij.