30 dhjetor 2009

Topçinjtë mbajnë hapin

Arsenali po vazhdon të qëndrojë pranë kreut të tabelës, ndërsa fitoren e radhës e shënoi kundër Portsmouthit në Fratton Park, me rezultat 4-1.
Mysafirët krijuan avantazh të dyfishtë në pjesën e parë, me golat e Eduardos (28’) dhe Samir Nasrit (42’), dhe me rezultat prej 2-0 përfundoi gjysma e parë.
Në pjesën e dytë, ishin sërish mysafirët që shënuan golin e tretë, ndërsa realizues ishte Aaron Ramsey (69’).
Vendasit ngushtuan epërsinë në 3-1 me golin e Nadir Belhadj (74’), i cili rezultoi të ishte goli i nderit për Portsmouthin.
Për rezultatin përfundimtar të ndeshjes u përkujdes Alexandre Song Bilong, i cili shënoi golin e katërt për Topçinjtë (81’). /