31 dhjetor 2009

Ferguson: Nuk na mungon Ronaldo

Bossi i Manchester United Sir Alex Ferguson ka ripërsëritur se skuadra e tij po luan shumë mirë edhe pa Cristiano Ronaldon, i cili ju bashkua Real Madridit verën e kaluar për 94 milion euro.
Skuadra e plakut Ferguson është duke korrur rezultate pozitive në Premier Ligë dhe më gjerë edhe pa Ronaldon, kurse ky i fundit po shqyen portat rreth e përçark Europës duke shënuar 13 gola në 12 ndeshje në të gjitha garat.
“ Këto gjëra janë të mediave. Shumica e mediave thonë se humbja e Ronaldos është kruciale, por ne kemi vetëm një pikë më pak se që patëm sezonin e kaluar në këtë kohë.”
“ Ronaldo ishte një lojtar i mrekullueshëm dhe ishte e paevitueshme për ta mbajtur, por mendoj se mirë po ja bëjmë pa të.”
“ Nuk mund të hynim në një sezon duke ditur se shumicën e golave i shënonte Ronaldo. Kemi vendosur që në fillim të sezonit që mesfusha duhet ta ketë barën kryesore për të shënuar gola.
“ Valencia është duke luajtur shumë mirë, zhvillimi i tij është shumë i mirë. Ai është tip më ndryshe se i Ronaldos, por ai po bën mirë, kështu që ne e kemi zëvëndësuar pozitën e Ronaldos mjaft mirë.”
“ Valencia është djal i qetë dhe i turpshëm. Në sensin e personalitetit nuk mendoj se ai dëshiron të bëhet si Ronaldo.” Përfundoi Fergie.