30 dhjetor 2009

Juve-Hidink, orë vendimtare

Sipas zërave më të fundit, trajneri hollandez është pranë stolit bardhezi, por drejtuesit e “Zonjës” duket se kanë vendosur t’i japin kohë Ferrarës.

Juventusi do të luajë dy ndeshjet e fundit të fazës së parë të Serisë A ndaj Parmës dhe Milanit, të cilat do të vendosin edhe fatin e trajnerit italian. Aktualisht, Hidink ndodhet me pushime në Kenia dhe agjenti i tij, Van Niewenhuizen, ka ironizuar me mediat mbi këtë fakt, duke deklaruar se në këto momente, klienti i tij po merret me luanët dhe jo me drejtuesit e Juventusit.

Ish-tekniku i Çelsit dhe i Rusisë do të jetë në Itali më 10 janar, ditën kur do të përballen Juventusi dhe Milani. Kështu që ka shumë mundësi që ky të mos jetë thjesht një udhëtim i rastit, por fillimi i një aventure të re për hollandezin.