31 dhjetor 2009

Sevilla në negociata me Chamakh

Sulmuesi i Bordeaux, Marouane Chamakh, ka zbuluar se klubi spanjoll Sevilla është i interesuar për shërbimet e tij.
Chamakh do të jetë pa kontratë në fund të qershorit, por thotë se ai thotë se dëshiron të mbetet me klubin spanjoll deri në fund të sezonit.
Mbrëmjen e kaluar, Chamakh zbuloi se Arsenal, Juventus dhe Inter Milan që të gjithë kanë qenë në kontakt me të, ndërsa po ashtu ka konfirmuar interesimin e Sevillas.
Sevilla mund të bëjë një hap në transferimin e marokenit nëse Luis Fabiano largohet në fund të sezonit, sipas gjasave në drejtim të Manchester United ose Chelseat