31 dhjetor 2009

Zyrtare: Toni lojtar i Romës

Toni është lojtar i Romës. Të paktën deri në fund të sezonit, Luca Toni do të jetë i huazuar te Roma, me mundësi të vazhdimit permanent të kontratës.
Huazimi i Tonit te Roma është bërë publik në sajtin zyrtar të Bayern Munichut dhe komunikata për media thotë:
“ Lojtari ka kërkuar të huazohej te Roma për arsyje personale dhe ne kemi arritur marveshje me klubin Roma. Toni shpreson të luaj më shumë në Serie A në mënyrë që të luaj në kampionatin botëror. Ne e falenderojmë atë për sukseset, dhe i dëshirojmë çdo të mirë në Romë dhe në kampionat botëror.”
Luca Toni luajti në 89 ndeshjepër Bayernin dhe shënoi hiq më pak se 53 gola.