30 dhjetor 2009

Ledezma në udhëkryq: Napoli, Fiorentina apo Juve?

Pas largimit të Pandevit, Lacio kërkon t’i gjejë vendin edhe “rebelit” tjetër, Kristian Ledezma.

Klubi kryeqytetas duhet të veprojë shpejt, në mënyrë që të përfitojë nga shitja e tij. E në fakt, nuk mungojnë kërkesat për mesfushorin. Më kryesorja vjen nga Napoli, që është gati të ofrojë pesë milion euro, plus Çigarinin në formë huazimi.

Por Lotito duket se ka ndërmend të përfitojë më tepër, prandaj po studion ofertat e Juventusit dhe Fiorentinës. Klubi vjollcë është gati të vërë në “pjatë” 6-7 milion euro. Kurse Juventusi mund të bëjë të njëjtën ofertë si Napoli, duke ofruar në formë huazimi De Çeljen dhe Molinaron..