30 dhjetor 2009

Blackburn vazhdon huazimin e Franco Di Santo

Sulmuesi argjentinas tani do të mbetet në Ewood Park deri në fund të sezonit…
Blackburn Rovers ka zgjatur huazimin për sulmuesin e Chelseat Franco Di Santo deri në fund të sezonit.
Argjentinasi u bashkua me Blackburn ne gusht, ndersa huazimi i tij do të përfundonte në janar.
Chelsea ka vendosur të luaj pa të edhe pse Didier Drogba dhe Salomon Kalou do ti mungojnë për shkak të Kupës Afrikane të Kombeve.
Në një deklaratë për Blues është thënë se huazimi i Frank Di Santo është shtyrë deri në fund të sezonit.
20 vjeçari Di Santo ka bërë 15 paraqitje për Ewood Park.Ai erdhi në Blackburn pak ditë para ndeshjes kundër Burnley.