31 dhjetor 2009

Wenger: Ne jemi për titull

Menaxheri i Arsenalit Arsene Wenger u shpreh pas ndeshjes me Portsmouthin se skuadra e tij është konkurent serioz për titullin, pas leksionit që i dha Portsmouthit.
“ Ne besojmë se jemi për titullin.” i tha Wenger Sky Sports.
“ Ne e kemi talentin, fokusin dhe talentin, kështu që do të luftojmë gjerë ne fund për titullin. Nëse nuk besojmë në vetvete askush nuk do e bëj, kështu që ne do vazhdojmë kështu.”
“ Ishte një ndeshje mjaft competitive, patëm fat te goli i parë por më pas me përkushtim jemi dukur si ekip që luan për njëri tjetrin.”
“ Njerëzit thonë se unë duhet të blej sulmues, por ne po shënojmë prej çdo pozite.”
“ Nuk jam kundër Ramseyt, varet nga lëndimet tjera, të shohim se a do të jetë në dispozicion.”
“ Ne kemi mjaft lojtarë të mirë në klub që e kanë treguar veten këtë sezonë dhe disa jemi duke i mbajtur në distancë por ata do të shfaqen në Janar.” Theksoi Wenger.