30 dhjetor 2009

Luca Toni kalon testin mjekësor te Roma

Transferimi i Luca Tonit te Roma është punë e kryer pasi që sulmuesi ju nënshtrua sot testit mjekësor në kryeqytetin Italian, njofton Goal.com Italia.
Një numër burimesh tanimë kanë konfirmuar se marveshja tani duhet të zbulohet vetëm dhe zyrtarisht.
Transferimi do të zyrtarizohet më 2 Janar dhe për këtë do të njoftoheni me kohë në LajmeSport.com
Toni do ti bashkangjitet kështu Tottit dhe do të riformoj dyshen e madhe ashtu si në kampionatin botëror që funksionoi për mrekulli.