29 dhjetor 2009

Edin Dzeko dhe një herë shpreh dëshirën për tu transferuar te Milani

Sipas Studio Sport, sulmuesi i Wolfsburg Edin Dzeko edhe një herë ka shprehur dëshirën për tu bashkuar me Milanin. Sulmuesi raportohet të jetë i vendosur që kur të largohet nga BundesLiga ti bashkohet Milanit.
Dzeko aktualisht ka shënuar 13 gola në 25 paraqitje në të gjitha garat këtë sezonë, dhe është lidhur gjithashtu me një kalim tek Manchester United.
Dzeko bëri konstatime të ngjashme edhe verës, por çmimi i kërkuar nga gjermanët ishte i lartë për Berlusconin dhe si për pasojë erdhi transferimi i Huntelaar i cili ende është në kërkim të formës së vjetër.