30 dhjetor 2009

Barca fton Eto’o-n për të festuar

Lojtarët e Barcelonës do të mbajnë një festë me tifozët në Camp Nou, para ndeshjes së të shtunës kundër Villarrealit për të festuar gjashtë trofetë që i fituan gjatë vitit 2009.
Gjatë këtij viti historik për klubin katalunas, Blaugranët fituan Ligën e Kampionëve, La Ligan, Kupën e Mbretit, Superkupën e Spanjës, Superkupën e Evropës dhe Kupën e Botës për Klube.
Për të treguar vlerësimin dhe mirëkuptimin e klubit për paraqitjet e tyre, Barcelona ka ftuar edhe Samuel Eto'o, Eidur Gudjohnsen, Sylvinho dhe Jorquera që të jenë pjesë e kësaj feste.