30 nëntor 2009

Diego humb shpresat për Scudetto

Asi i Juventus, Diego këmbëngul se klubi duhet të racionalizohet në të tërësi dhe të marrë serinë e fitoreve nëse dëshirojnë të bëjnë konkurrencë rivalëve si Interi dhe Milano.

Lojtarët e Ciro Ferraras tani ishin viktimë e Cagliarit të dielën,ndeshje e cila përfundoi me rezultat 2-0. Supozohej se Zonja e Vjetër duhej të rikthehej pas humbjes kundër Bordeaux.Sidoqoftë tani ata janë 8 pikë prapa Interit dhe i janë dëmtuar shpresat për titull.

“Luajtëm keq,nuk ishim të aftë të shfaqnim lojën tonë dhe humbëm tre pikë të cilët na duheshin shumë”,deklaroi Diego për webin e tij zyrtar.

“Nuk duhet të humbasim më shumë dhe shpresojmë në ndonjë gabim të Interit”.

“Inter udhëton në Torino këtë javë dhe braziliani ka treguar rëndësinë e kësaj ndeshjeje”.

“Ndeshja jonë e ardhshme është kundër Interit dhe duhet të punojmë shumë e t’i korrigjojmë gabimet tona në mënyrë që të luajmë krejtësisht ndryshe në fushë”.

“Rezultati kundër Cagliarit na ka vështirësuar shpresat për titullin e Scudettos.Kundër Interit duhet të fillojmë një fazë të re”.