30 nëntor 2009

Gasperini: Ishte një derbi “kryevepër”

Xhian Piero Gasperini është akoma në atmosferën e derbit edhe një ditë pas fitores ndaj “kushërinjve” të “yrryer” të Sampdorias. Një fitore e merituar 3-0, mes shumë polemikash ndaj gjyqtarit. Trajneri i Xhenoas thotë: “Kryevepër e Gasperinit? Jo, e të gjithë skuadrës, ky është futbolli. Nëse ndeshjet e dobëta shërbejnë për të bërë paraqitje si kjo, shpesh të bën mirë të humbasësh.
Festuam pas një ndeshjeje shumë të bukur”. Me këtë sukses, vjen dhe fitorja e tretë radhazi në derbi ndaj blukaltërve: “Kemi ardhur në këto ndeshje në maksimumin e gjendjes psiko-fizike dhe kemi arritur ta tregojmë në fushë me paraqitje të shkëlqyera. Çmim special për Preciozin? Nuk na e ka thënë akoma, është një lajm i mirë”, - përfundoi Gasperin