30 nëntor 2009

Galliani : Huntelaar nuk është në shitje

Zv. Presidenti i Milanit Adriano Galliani i ka thënë reporterëve pas ndeshjes Catania – Milan se Klaas Jan Huntelaar nuk është në shitje.
Holandezi Huntelaar shënoi një dy golësh në kohën shtesë të takimit duke çuar rosonerët në vendin e dytë të Serie A.
“ Jam i lumtur që Huntelaar ishte i aftë të shënoj dy gola. Sidomos goli i dytë tregon kualitetet e tij.”
“ Por sonte, patëm dhe paksa fat.”
“ Së paku njerëzit nuk do të thonë se kam shpenzuar palidhje 15 milion euro.”