30 nëntor 2009

Alves : Ronaldo ishte afër të shënonte 10-20 gola

Mbrojtësi i Barcelonës Dani Alves tha pas fitores së skuadrës së tij ndaj Real Madridit në El Classico se ishte një fitore e madhe dhe gjithashtu bëri shaka me Ronaldon.
“ Është një fitore e madhe duke marrë kryesimin përsëri. Reali nuk i shfrytëzoi rastet kurse ne po. Në këto ndeshje nuk na intereson si fitojmë përderisa fitojmë.”
“ Cristiano Ronaldo ? Pas gjith asaj kohe jashtë fushës, ishte e natyrshme që të mos ishte në ritmin e lojës. Ai pati rastin më të mirë në pjesën e parë por dështoi. Ai ishte shumë pranë që ti shënonte 10 ose 20 gola.”
“ Ibrahimovic dhe Messi janë dy lojtarë të rëndësishëm për ne dhe ata do të jenë shumë shpejt 100% të gatshëm.” Deklaroi pas ndeshjes për AS, Daniel Alves.