30 nëntor 2009

Karim Benzema pëson aksident

Pas disfatës me rezultat 1-0 kundër Barcelonës,fatkeqësia për Benzeman u përmbush kur ai pësoi aksident me veturë.
Lojtarët bashkë me trajnerin u kthyen në Valdebebas,ku pastaj ata respektivisht shkuan në shtëpitë përkatëse.
Sidoqoftë,AS raporton se udhëtimi i Benzema’s përfundoi kur ai me AUDI’n e tij u përplas në disa barriera e më pas edhe në një dru afër shtëpisë së tij.
Makina e tij ishte dëmtuar keq ndërsa francezi fatmirësisht doli i paprekur pavarësisht shpejtësisë prej 40-50 km/h.
Aksidenti ndodhi të hënën në ora 02:00 në mëngjes.Raul dhe Ronaldo jetojnë në vendin e njëjtë si Benzema.