30 nëntor 2009

Klinsmann dëshiron të drejtojë Liverpoolin

Ish-trajneri i Bayern Munichut, Jurgen Klinsmann, është duke pritur ftesë nga pronarët amerikanë të Liverpoolit për të marrë nën drejtim klubin anglez.
People shkruan se ish-sulmuesi gjerman ka refuzuar shansin për të zëvendësuar Rafa Benitez dy vite më herët kur preferoi të marrë nën drejtim Bayern Munichun.
Por ai tash është i lirë pasi u shkarkua nga gjiganti gjerman pas një periudhe të shkurtër atje, dhe tash është i gatshëm të marrë nën drejtim Liverpoolin.
Megjithatë Klinsmann, 44, nuk është më zgjidhja e parë për Hicks dhe Gillett. Personi të cilin amerikanët dëshirojnë ta pasojë spanjollin është trajneri i Aston Villas, Martin O'Neill./