30 nëntor 2009

Marcelo: Kampionati është i gjatë

Marcelo ka thënë se Real Madridi nuk e meritoi të humbte në derbin e të dielës mbrëma në Camp Nou, por sidoqoftë, ai thotë se kampionati është shumë i gjatë dhe ka kohë që Reali të rikthejë pozitën e parë dhe të hakmerret për këtë humbje.
Mbretërit u mposhtën me rezultat minimal nga Barcelona, ndërsa braziliani ka thënë për AS se në këtë ndeshje ata humbën edhe pse luajtën më mirë.
Sido që të jetë, Marcelo e pranon humbjen duke thënë: “Ishte e rëndësishme të fitonim, mirëpo kampionati është i gjatë”.