28 nëntor 2009

Pellegrini : Do ta sulmoj Barçën

Takticieni i Real Madridit Manuell Pellegrini ka pohuar se nuk do të shkoj në Barcelonë për ta parkuar autobusin, por do të luftoj zjarr me zjarr pasi që do ta sulmoj Barcelonën.
“ Ne po shkojmë në Camp Nou për të sulmuar,”
“ Ne do ti përdorim armët tona, të cilat dallojnë nga ata të Barcelonës, por ato janë po aq të mira si të tyre.”
“ Barca është një ekip i madh, nuk është vetëm Xavi, Iniesta dhe Messi. Lojtarët e Guardiolës luajnë futboll të mirë me plot kualitet, por ata nuk janë superior për ne. Ne nuk po shkojmë për të barazuar. Ne e dimë se çfarë duhet të bëjmë në Camp Nou.”
“ Ne kemi kaluar tërë javën duke planifikuar taktikën. Real Madrid po luan mirë, por jo për 90 minuta, ne po luajmë lojë të mirë.”
“ Nuk kemi vendosur limit kohor të lojës për Cristiano Ronaldon në Camp Nou. Ne do të shohim se sa do të luaj ai. Portugezi është lojtar i pazëvëndësueshëm.” deklaroi per Marca kiliani.