30 nëntor 2009

Chelsea s’ka nevojë të blejë

Carlo Ancelotti ka ritheksuar besimin e tij se Chelsea nuk ka nevojë për përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit.
Gjiganti londinez spekulohej se mund të paraqesë ofertë për sulmuesin e Atletico Madridit, Sergio Aguero dhe mesfushorin e Bayern Munich, Franck Ribery.
Por, Ancelotti nuk sheh arsye për të shpenzuar në janar.
“Të gjithë futbollistët janë në gjendje të mirë. Nëse e ruajmë këtë, atëherë nuk kemi nevojë të transferojmë askënd”, deklaroi Ancelotti.