30 nëntor 2009

Messi : Ende rrugë e gjatë

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi e përshkruajti fitoren ndaj Real Madridit në El Classico si të bukur, por tha se ende është një rrugë e gjatë deri te titulli.
“ Ne kemi arritur një fitore që është pak a shumë e merituar. Nuk është kurrë lehtë ta mposhtësh një ekip si Reali, veçanërisht kur luajtëm me dhjetë lojtarë. Kur Busquets doli ne luajtëm më mirë.”
“ Ishte ditë e bukur por më të rëndësishme janë tri pikët. Më pak e rëndësishme është fitorja. Për mua çdo gjë shkoi mirë. Unë nuk jam ndjerë keq dhe nuk pata probleme.”
“ Liga është shumë e gjatë dhe ende nuk përfundoi pjesa e parë e kampionatit. Të jemi lider në këtë pikë të sezonit nuk do të thotë shumë. Duhet të punojmë, duke ditur se fitoret janë të rëndësishme por duke mos haruar se Liga është e gjatë.” Deklaroi pas ndeshjes Messi.