30 nëntor 2009

Wenger : Goditje e rëndë në garë për titull

Menagjeri i Arsenalit Arsene Wenger ka pranuar se ekipi i tij ka marrë një goditje të rëndë në garën mër titull, pas humbjes 3-0 nga Chelsea në Emirates.
“ Po, ne jemi 11 pikë prapa Chelseat,”
“ Për momentin gara jonë për titull ka marrë një goditje të rëndë.”
“ Para se të flasim për titullin, ne duhet të fitojmë ndeshjet dhe ju mund të shihni se ne më shumë jemi dëmtuar në Sunderland, mendoj moralisht.”
“ Unë besoj se për momentin ata janë në një pozitë shumë të miër, por Chelsea me ekipin që ka, mund të humbas pikë.”
“ Jam i bindur për këtë. E kam një përshtypje të tillë.” Deklaroi Wenger.