30 nëntor 2009

Guardiola lavdëron Puyolin

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka lavdëruar paraqitjen e qendërmbrojtësit Carles Puyol pas fitores 1-0 ndaj Real Madridit në El Clasico.
Zlatan Ibrahimoviç shënoi golin e vetëm pak minuta pasi ishte inkuadruar në lojë si rezervist, por ishte mbrojtësi Puyol ai që mori lëvdata për paraqitjen heroike.
31 vjeçari bëri intervenime vendimtare, duke ndalur Marcelon, Gonzalo Higuanin dhe Karim Benzeman, ndërsa Guardiola tha : “Ai ishte i pakalueshëm. Dukej sikur ende është 20 vjeç”.