29 nëntor 2009

Bayerni mposht Hannoverin

Bayern Munichu ka shënuar fitore bindëse si mysafir i Hannoverit. Bavarezët dolën fitues me rezultat prej 3-0 në ndeshjen e zhvilluar të dielën në AWD Arena.
Thomas Muller (19’), Ivica Olic (47’) dhe Mario Gomez (90’) ishin heronjtë e Bayernit në këtë përballje.
Pas kësaj fitoreje bavarezët pozicionohen në vendin e katërt në tabelë me pikë të barabarta me Hamburgun që gjendet në vendin e pestë, ndërsa kanë gjashtë pikë diferencë nga vendi i parë që mbahet nga Bayer Leverkusen.