29 nëntor 2009

Iker Casillas : Merituam barazimin

Portieri i Real Madridit Iker Casillas deklaroi pas takimit se Real Madridi meritoi barazimin në El Classico pas humbjes 1-0 në Camp Nou.
“ Patëm shumë raste, sidomos në pjesën e parë kur Ronaldo nuk e gjeti cakun. Rezultati është i padrejtë. E merituam barazimin.”
“ Ata, në anën tjetër, shënuan në rastet e tyre, me një përfundim kualitativ të Ibrahimovicit.”
“ Çfarë më brengos është të fitojmë takimet, dhe tani ka njerëz që na shikojnë më ndryshe.” Deklaroi Casillas pas ndeshjes për Canal +.