30 nëntor 2009

Laporta: Fitorja e Barcelonës në El Clasico është pasqyrim i vlerave të klubit

Nënshkrimi që kishte bërë Joan Laporta këtë verë ose më mirë të themi Zlatan Ibrahimovic, e kishte lënë të kënaqur presidentin sepse ishte suedezi i cili shënoi golin e vetëm në ‘el Clasicon’ e 159 në historinë e ligës Spanjolle.
Kryesori i Blaugranëve deklaroi për El Mundo Deportivo duke thënë se performanca në ‘el Clasico’ ishte reflektim në historinë dhe ideale,sepse ata luftuan në kushte të vështira.
Me qindra e miliona euro-vlerë që kishin superyjet që u paraqitën në Camp Nou atë natë ,tregoi imazhin më të mirë që mund të kishte liga Spanjolle.
Barcelona ka fituar tri takimet e fundit me rivalët e tyre të ashpër dhe përsëri është në krye të tabelës.
“Unë besoj se për të folur për dominim në këtë fazë të sezonit do të tregonte mosrespekt dhe nuk do të ishte e drejtë”,tha ai.
“Sidoqoftë,ju mund të vini re se ne kemi ndërtuar një ekip të mirë i cili po përdor një stil të vjetër,stil të cilin e kemi shijuar në momentet më të mira në historinë e Barcës”.