29 nëntor 2009

Ibrahimovic lavdëron Alveshin

Sulmuesi i Barcelonës Zlatan Ibrahimovic ishte plot lavdata për shokun e tij të skuadrës pas përgatitjes së golit në fitoren e blaugranëve kundër galaktikëve në Camp Nou.
Ibra erdhi në lojë në pjesën e dytë, kur Daniel Alvesh assistoi me një passim milimetrik te ai, e Ibra dërgoi topin bukur në rrjetë.
“ Goli i shkon Dani Alveshit i cili ma dha një krosim fantastik.”
“ Jam shumë i lumtur. Kam patur dhjetë ditë pa luajtur dhe këmba ishte mirë sot.” Deklaroi pas ndeshjes Ibra.