30 janar 2009

Tribuna i kushton jetën një 21 vjeçari gjerman

Një tifoz ka humbur jetën në ndeshjen midis Borussia Dortmund dhe Ëerder Bremen. Mediat gjermane bëjnë të ditur se një tifoz Ëerder Bremen ka humbur jetën në çerekfinalen e luajtur me Borussia Dortmund. Në gjendje të dehur ai është ngjtiur në telat që rrethonin tunelin nga ku lojtarët dilnin për në fushën e lojës. Pasi ka humbur ekuilibrin, i riu 21 vjeçar ka rënë nga një lartësi prej 20 metrash. Megjithë ndërhyrjen e shpejtë të mjekëve, ai nuk ka arritur të mbijetojë.