30 janar 2009

Marchisio - I lumtur për rinovimin me bardhezinjtë

Klaudio Markizio, futbollisti 23-vjeçar i Juventusit është shumë i lumtur pas rinovimit zyrtar të kontratës së tij deri në vitin 2014. “Jam shumë i lumtur për marrëveshjen e re të nënshkruar, pasi kështu mund të vazhdoj sërish aventurën time të mrekullueshme në klubin më të mirë në botë. Kam plot 14 vjet që përfaqësoj fanellën juventine në grupmosha të ndryshme, por ndërkohë që kam arritur në kulmin e saj, dua ta mbaj dhe ta shpërblej sa më gjatë”, deklaron mesfushori, Klaudio Markizio.