30 janar 2009

Pohimi i Kinnear : Kërkova të shes Geremin

Tekniku i Newcastle United, Joe Kinnear ka pranuar se kërkon të shesë mbrojtësin kamerunas, Geremi. Kinnear është shprehur se vetëm një ditë para ndeshjes me Manchester City ku skuadra e tij humbi 2-1, ka tentuar të shesë Geremin për 4 milion stërlina, por që në momentin e fundit është prishur marrëveshje dhe është detyruar ta aktivizojë atë në lojë. "Po tentoinim ta shisnim për një skuadër evropiane. Gjithçka po shkonte sipas parashikimeve tona, porn ë momentin e fundit marrëveshja dështoi", u shpreh tekniku irlandez.