31 janar 2009

Ançeloti shpall listën e Milanit kundër Lacios

Karlo Ançeloti, trajneri i Milanit, ka shpallur listën me 21 futbollistët me të cilët do të përballet me Lacion nesër në mbrëmje. Milani në javën e fundit barazoi në “San Siro” me skuadrën e Xhenoas 1-1.

Në këtë transfertë skuadrës së Milanit nuk i lejohet asnjë hap fals, pasi në të kundërtën diferenca me Interin dhe Juventusin mund të rritet akoma.

Më poshtë do të paraqesim listën me të cilën Ançeloti do të mbështet në përballjen me Lacion.

Abbiati
Dida
Donnarumma
Antonini
Bonera
Darmian
Favalli
Jankulovski
Mattioni
Senderos
Zambrotta
Ambrosini
Beckham
Emerson
Pirlo
Inzaghi
Kakà
Pato
Seedorf
Shevchenko
Ronaldinho