30 janar 2009

Lopez i mungon Kaljarit përballë Juventusit

Kapiteni Diego Lopez nuk do të jetë i gatshëm për Kaljarin në përballjen e nesërme me Juventusin për javën e 22-të. Futbollisti nuk është rikuperuar plotësisht pas një lëndimi që pësoi në përballjen e mesjavës me Sienën. Trajneri i Kaljarit, Masimiliano Alegri, do të ketë të gatshëm për ndeshjen e “Olimpikos” 19 lojtarë. Kaljari ndodhet në vendin e nëntë në të njëjtën kuotë pikësh me Lacion, me 31.

Më poshtë do të paraqesim lojtarët që janë në dispozicion të Alegrit në ndeshjen me Juventusin që do të luhet nesër në orën 20:30.

Portierë: Lupateli dhe Marçeti

Mbrojtës: Agostini, Astori, Bianko, Kanini, Malioçeti, Mateu, Pisano

Mesfushorë: Biondini, Konti, Kosu, Fini, Laxari, Parola

Sulmues: Akuafreska, Jeda, Larivej, Matri