31 janar 2009

Murinjo lë përsëri jashtë liste Balotelin

Mario Baloteli nuk është thërritur as këtë herë nga tekniku Murinjo për parbelljen me Torinon. Baloteli nuk ka arritur të bindë portugezin për ta përfshirë atë në formacionin e tij.

Në vijën e parë të sulmit Murinjo pritet të hedhe Kruzin dhe Ibrahimoviçin të mbështetur nga Stankoviç.

Më poshtë do të paraqesim formacionet me të cilat pritet të hidhen në fushë skuadrat e Interit dhe Torinos.

Inter-Torino (te dielen ora 15:00)

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Burdisso, Santon; Zanetti, Cambiasso, Maxëell; Stankovic; Cruz, Ibrahimovic.

Në stol: Toldo, Rivas, Jimenez, Quaresma, Figo, Mancini, Crespo.

Trajner: Mourinho.

Të padisponueshëm: Materazzi, Vieira, Bolzoni, Samuel, Chivu, Adriano (I skualifikuar, 2), Muntari (I skualifikuar, 1)

TORINO (4-4-2): Sereni; Rivalta, Dellafiore, Natali, Ogbonna; Abate, Zanetti, Dzemaili, Rubin; Rosina, Bianchi.

Në stol: Calderoni, Colombo, Diana, Saumel, Barone, Amoruso, Stellone.

Trajner: Novellino

Të padisponueshëm: Abbruscato, Pratali, Pisano