31 janar 2009

Gasperini: Kundërshtarët duhet të na kenë frikë

Gasperini rrëfen sekretin e Xhenoas: “Kemi një identitet dhe një siguri që nuk ka të bëjë me mungesat”. Kuqeblutë janë padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni. Grupi ishte kompetitiv, por falë Militos skuadra është në zonën e Ligës së Kampionëve. Të dielën do të përballen me Palermon, e cila është një pretendente për zonën “Champions”. “Vëmendja për ne po rritet dhe na takon ne të konfirmohemi e të meritojmë këto lëvdata që po na bëhen. Tashmë ka ardhur momenti të fiksojmë objektivat tanë. Palermo është një skuadër që e ka nisur sezonin duke i deklaruar ambiciet e saj, janë të zotët”.