31 janar 2009

Real transferon mesfushorin e West Hamit, Faubert

Real Madrid ka mbyllur nënshkrimin me mesfushorin e West Ham United, Julien Faubert.
Francezi do t’i bashkohet kampionit tё Spanjёs nё formё huazimi pёr njё shumё prej 1.2 milionё funtesh, ndërsa do tё mund tё nënshkruajё kontratё tё përhershme pёr edhe 5 milionё funte shtesё. Faubert mund tё luajё edhe nё Ligёn e Kampionёve dhe do tё jetё nё Madrid sot pёr tё kompletuar transferimin.