31 janar 2009

Bardhezinjtë, me sytë nga Zapata e Kualiarela

Pavarësisht se këto ditë administratori i deleguar i Juventusit, Zhan Klod Blank, nuk është marrë me tratativa konkrete, merkatoja e klubit bardhezi vazhdon të vlojë. Të enjten është rinovuar kontrata e Markizios, i cili do të jetë pjesë e Juves deri në vitin 2014. Ndërkohë që Seko dhe Blank kanë në shënjestër të tyre 4 friulanët: D’Agostino, Inler, Zapata dhe Kualiarela, klubi bardhezi ka disa javë që negocion me klubin rus të Zenit për të shitur Iakuintën. Rusët janë të gatshëm ta blejnë sulmuesin kalabrez për rreth 10 milionë euro, në një kohë që Juve ka kërkuar 13.