30 janar 2009

Da Kosta huazohet tek skuadra e Sampdorias

Zyrtarizohet huazimi i futbollistit portugez Manuel da Kosta nga skuadra e Fiorentinës për tek Sampdoria. Mbrojtësi Da Kosta do të mbrojë ngjyrat e Sampdorias për pjesën e dytë të këtij sezoni. Manuel da Kosta do të mbajë tek Sanpdoria numrin 77. Portugezi ka mbërritur në Xhenova dhe do të bëjë prezantimin mbasditën e sotme.