31 janar 2009

Anelka: Ferguson ёshtё mё i miri

Sulmuesi i Chelseat, Nicolas Anelka, ka thёnё se trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ёshtё dallimi nё mes tё liderit tё Premierligёs dhe ekipeve qё ndodhen prapa.
Anelka, i cili ka lajtur pёr Arsenalin, Liverpoolin dhe tash pёr Chelsean, beson se Ferguson ёshtё aryeja e vetme pse United dominon nё Premierligё. “Ekipi i Manchester United nuk ёshtё mё i kompletuar ose mё i mirё se sa ai i Liveproolit ose Chelseat, por Ferguson ёshtё shumё inteligjent. Ai ёshtё aty shumё kohё dhe angazhon lojtarё tё cilёt luajnë mirё sё bashku”, ka thёnё Anelka nё shkrimin e pёr sportiven franceze Les Dessous du sport.