06 prill 2011

Marotta: Juve kërkon Pirlon dhe Bastos


Giuseppe Marotta ka thënë se Juventusi dëshiron të transferojë lojtarin e Milanit, Andrea Pirlon dhe atë të Lyonit, Michel Bastos.

“Andrea Pirlo dhe Michel Bastos kërkohen nga Juventusi. Ne gjithashtu jemi duke kërkuar dy top-lojtarë, një sulmues dhe një mesfushorë”.

“Buffon? Ai do të rinovoj me ne. Aquilani? Ai është 80% lojtar i yni. Ne do të arrijmë marrëveshje me Liverpoolin”, tha Marotta për Corriere dello Sport.
/JUVENEWS.TK/